29. května 2011 v 17:13 | štajny |  "A" tým
23. kolo - 29. 05. 2011 - III. třída "A"

sestava Chyňava: Luděk MIKULÁŠ - Martin VINKL, Aleš VEJVODA, Daniel STEINER (K), Martin BÍLÝ

rozhodčí: Jiří SVOBODA
ŽK: Luděk Mikuláš, Aleš Vejvoda, Daniel Steiner
diváci: 60

(Lužce) Do Lužců jsme jeli s hráči, jako po bitvě u Waterloo. Několik hráčů stabilního kádru chybělo z jakéhokoliv důvodů a proto jsme byli nuceni povolat "zálohy". Bylo jasné, že tady se body moc nezískávají, proto můžeme jenom překvapit.

Úvodní minuty byly pouze o okopávání a hra byla neurovnaná. Ve 3 min. zahrával trestný kop D. Steiner a domácí brankář střelu vyrazil. O minutu později se situace opakovala s tím, že Petrbok posunul hlavou centr na Z. Steinera, ale ten už po několikáté na jaře dokázal, že nemá podzimní formu a míč poslal mimo okrytou branku. "Nedáš-dostaneš", tohle pořekadlo se splnilo do puntíku o minutu později. Domácí zahrávali rohový kop, před naší brankou vznikla nepřehledná situace, které domácí útočník využil ke vstřelení úvodní branky 1:0. Studená sprcha pro naše hráče. Už poněkolikáté jsme v úvodních minutách zbytečně inkasovali po hrubých chybách v obraně. V 8 min. domácí opět zahrozili po rohovém kopu, ovšem tentokrát naši obránci situaci zvládli. Ve 12 min. měl příležitost D. Steiner, když jeho prudkou střelu z trestného kopu k tyči brankář s námahou vytěsnil na roh. V 15 min. se do brejku dostal "palič" Z. Steiner a jeho pokus obránci zblokovali na roh. Po tomto rohu se míč propadl až k volnému Petrbokovi, jenomže ten ani nadvakrát nedokázal překonat domácího brankáře. V 19 min. se do útoku hnali domácí a Mikuláš jejich střelu srazil do zámezí. Ve 26 min. to byli opět domácí, když z rychlé akce trefili břevno a od něho šel míč mimo branku. Ve 29 min. podnikl Jiras svůj typický tah na branku, jeho střelu brankář vyrazil přímo na kopačky dobíhajícího Husáka, jenže ten se příležitosti ke skórování zalekl a brankář mu střelu vyrazil. Ve 35 min. střílel D. Steiner z trestného kopu a jeho pokus brankář vytěsnil na roh. V této fázi utkání jsme měli místy až drtivou převahu, jenomže když neproměníme ani ty nejvyloženější šance, tak nemůžeme dávat góly. To domácí si počkali do 41 min., kdy rozehráli rohový kop, a dorážka do opuštěné branky byla lahůdkou pro domácího hráče 2:0. Je až neskutečné, jak benevolentně přistupují naši hráči k obranné činnosti, zejména po standartách. Ve 44 min. se o střelu pokusil ještě Čermák, jenomže byla velmi slabá a navíc nepřesná. Jak již je to poslední dobou zvykem, do kabin šli naši hráči hodně sklesle.

Druhý poločas jsme zahájili mírným náporem a mohli jsme se dočkat i gólu. Hned ve 48 min. se po dobré kombinaci dostal k míči Husák a tváři v tvář domácímu brankáři opět v koncovce selhal a míč odevzdal do náruče. V 55 min. se na hřišti trochu zajiskřilo a náš kapitán dostal žlutou kartu za oplácení. Tohohle nešvaru, by se měli naši hráči vyvarovat a hledět si pouze hry. V 56 min. šel na domácího brankáře opět sám Z. Steiner a opět minul branku. To se však nedá říct o domácích hráčích. V 58 min. naše obrana opět chybuje a domácí hráč dobíhal míč před Mikulášem, který s ním šel do souboje a míč chtěl odkopnout, ale při odkopu zrovna trefil domácího útočníka a bylo to 3:0. Nejhorší pro naše hráče je i fakt, že se v mužstvu neobjevuje žádný tahoun, který by zvedl prapor a příkladně bojoval. Naopak naši hráči cestují po hřišti bez nálady, bez šťávy se skloněnými hlavami. V 67 min. nám opět zatrnulo, ale naštěstí jedovatá střela domácích jen těsně minula šibenici. Domácí hráči přebírají iniciativu a naši se nemůžou dostat do tempa. V 70 min. stříleli domácí opět mimo. Pak přišla 73 min. a ztrapnění našich hráčů. Míč letěl na půlku hřiště, kde naši tři hráči místo toho, aby míč zpracovali a hráli, od něho odbíhají!!! Toho využil domácí hráč a otevřenou cestou k naší brance v pohodě skóruje 4:0. Hned po našem rozehrání se míče lehce zmocnili domácí a jejich nebezpečnou střelu Mikuláš vyrazil. V 80 min. z obyčejného souboje o míč málem vznikla bitka mezi D. Steinerem a domácím hráčem. Naštěstí rozhodčí utnul veškeré emoce. Domácí do konce zápasu v pohodě hlídají výsledek. V 85 min. střílejí domácí na naší branku a Mikuláš vyráží na roh. V 88 min. Z. Steiner dovršil naše počínání, jako totální zmar zmarů. Postupoval sám na domácího brankáře a na místo toho, aby střílel k tyči, zvolil střelu mezi nohy, jenomže domácí brankář pohotově nohy sklepl a míč vyrazil. To bylo naše poslední gesto v tomto utkání.

Nevíme jak z krize ven. Každý zápas hraje mužstvo v jiné sestavě. Hráči si nevěří a mnohdy neplní taktické pokyny. Spíš bych to nazval, že si každý hraje na svém písečku a pro kolektiv nechce nic udělat. Navíc se objevují případy, kdy hráči raději utíkají z potápějící lodi, pod nejrůznějšími výmluvami. Ne, tak by to nemělo určitě být. Teď by se měli všichni hráči semknout a bojovat ze všech sil, aby dokázali, že fotbal stále umí!