Turnaj Bratronice 2011 + FINÁLE (aktualizace 8.8.11)

7. srpna 2011 v 13:40 | štajny |  "A" tým
"MEMORIÁL LÁDI OLIČE"-turnaj dospělých v kopané

Sokol BRATRONICE - SK CHYŇAVA 2 : 3 ( 1 : 1 )
Branky Chyňavy: 2x Jakub NOVÁK, Zdeněk STEINER

Sestava Chyňavy: Luděk Mikuláš-Martin Bílý, Aleš Vejvoda, Pavel Jiras, Zdeněk Bauer-
Zdeněk Steiner, Josef Husák, Jiří Kříž, Jiří Hakl, Jakub Novák-Luboš Kosprd
střídali: Karel Buncík, Jaroslav Petrbok. Jaromír Rynda

Do turnaje v Bratronicích jsme vstoupili vcelku neohroženě, i když první příležitost měli domácí. Hned ve 3 min. vypálili na naší branku a Mikuláš ostrou střelu vytěsnil na tyč. V 9 min. využil Kříž špatně zahraného ofsajd systému domácích, vyslal na steč Z. Steinera a ten obstřelil vybíhajícího brankáře 0:1. Ve 13 min. jsme měli další příležitost. Křížem zahraný trestný kop minuli ve vyložené šanci, jak Jiras, tak i Z. Steiner. ve 30 min. přiťukl J. Novák míč nabíhajícímu Husákovi, ale ten přestřelil. Vzápětí na naší straně zalaškoval s našimi nervy brankář Mikuláš, když špatně odhadl odskok míče a střela domácích skončila pouze na boční tyči. Jenomže naši hráči postupem času přicházeli o míče, jak na běžícím pásu a toho v závěru využili domácí k vyrovnání na 1:1.

Druhý poločas jsme opět zahájili velice aktivně. V 53 min dostal Jakub Novák ideální přihrávku mezi obránce a jeho první střelu ještě brankář vyrazil, ale na dorážku pod víko, už neměl nárok1:2. V 62 min se přes domácí hráče prokličkoval Kříž a jeho jedovatou střelu nikdo ze spoluhráčů netečoval. O minutu později tvrdě vypálil J. Novák, jeho střelu brankář vyrazil pouze před sebe a dobíhající Kosprd, místo hlavičky, volil teč nohou, bohužel nepřesnou. Tak dlouho jsme si koledovali o vyrovnání, až přišlo. V 75 min. vznikla taková trma vrma před naší brankou a domácí vyrovnali 2:2. Najednou nás domácí zmáčkli a my se měli co ohánět. V 78 min přetáhl Z. Steiner centr přes celou branku, jenže J. Novák netrefil přesně. V 85 min. se krásně uvolnil Kříž a zpoza šestnáctky napřáhl ke střele a jeho parádní střela orazítkovala pouze spojnici tyče a břevna. Už se zdálo, že zápas půjde do penaltového rozstřelu, ale v 88 min rozehrál rohový kop Jakub Novák na vzdálenější tyč, kde si míč nešťastně srazil do vlastní branky domácí hráč 2:3. Domácí se však nevzdávali a v poslední minutě měli jasnou příležitost k vyrovnání, ale hlavička jejich hráče, jen těsně minula branku. Chyňava jde do finále, kde narazí na favorita turnaje SK Běleč.

FINÁLE

BĚLEČ NÁS VE FINÁLE ŠKOLILA
Turnaj v Bratronicích
SK CHYŇAVA - SK BĚLEČ 1 : 8 ( 0 : 5 )
branka: 53`Jakub NOVÁK
sestava Chyňava: Luděk MIKULÁŠ (46`Jaromír RYNDA) - Zdeněk BAUER, Aleš VEJVODA, Pavel JIRAS, Martin BÍLÝ - Jakub NOVÁK, Josef HUSÁK, Jiří KŘÍŽ, Daniel STEINER, Zdeněk STEINER - Luboš KOSPRD
střídali: Karel BUNCÍK, Martin KŠÍR
trenér: Zdeněk STEINER st.

(Bratronice) Po sobotním úspěšném semifinále, jsme chtěli v následujícím finále s SK Běleč hrát co nejlépe. To se nám podařilo snad v prvních patnácti minutách. Pak kralovali Bělečtí po všech stránkách. Ani vstup do utkání se nám nepovedl, běžela 6 min, když naše obrana poprvé chybovala. Soupeř prošel až před Mikuláše, ten první střelu vyboxoval, ale na dorážku neměl 0:1. V 9 min měla Běleč další velkou příležitost, kterou likviduje Mikuláš. V 10 min se k míči dostal Kříž, ale vystřelil velmi slabě. V 15 min nás opět podržel Mikuláš. V 17 min z nevinné akce Bělče se Vejvoda zapsal mezi střelce, ovšem parádním vlastencem 0:2. Ve 20 min stříle D. Steiner z trestného kopu těsně mimo branku. Ve 29 min zkoušel štěstí z trestného kopu Novák, leč trefil pouze střed branky. Ve 30 min podnikla Běleč další výpad a Mikuláš zázračně likviduje. Jenže ve 33 min se na naší půlce vytvořila dálnice a Běleč trestala 0:3. Ve 35 min Vejvoda zbytečně přihrává dozadu Mikulášovi, ten byl atakován a o míč přišel 0:4. Ve 40 min udělali naši zadáci hrubou chybu, která byla opět potrestaná 0:5. Ve 42 min nás od další pohromy zachránil Bauer. To už vážně bylo na ručník. Naši hráči zapomněli hrát fotbal, žádná šťáva, nic se nedařilo.
Do druhého poločasu jsme nastoupili s cílem, alespoň zápas zdramatizovat. To se nám dařilo do 55 min. V 53 min zatáhl míč Jakub NOVÁK míč k hostující brance, nacentroval a obránce si jeho centr srazil do sítě 1:5. Naděje ještě žila, jenže v 59 min Běleč centrovala do našeho vápna, kde se nedomluvili Vejvoda s Ryndou a dobíhající hráč pohodlně skóroval 1:6. V 65 min. rozehrála Běleč rohový kop, který prošel pod padajícím Ryndou 1:7. V 68 min jsme aktivně zabojovali v hostující šestnáctce, ale nic z toho nebylo. V 70 min D. Steiner pěkně přihrál Husákovi, ale ten vyslal příliš slabou střelu. V 83 min Jiras s úmyslem odkopnout míč, srazil protivníka a rozhodčí ukázal na penaltu. Tu Běleč s přehledem proměnila 1:8. Běleč byla ve všech směrech lepší a zaslouženě zvítězila. My máme do začátku sezóny co napravovat a dobře se připravit.