9. října 2011 v 20:32 | štajny |  "A" tým

sestava Chyňava: Luděk MIKULÁŠ (K) - Pavel JIRAS (67`Karel BUNCÍK), Aleš VEJVODA, Martin BÍLÝ, Zdeněk BAUER - Martin KŮŘIL, Jiří KŘÍŽ, Patrik VLČEK - Zdeněk STEINER, Luboš KOSPRD (38`Marek LHOTÁK)
vedoucí mužstva: Zdeněk STEINER st.

rozhodčí: Jiří SVOBODA
ŽK: Martin Kůřil, Zdeněk Bauer
diváci: 60

(Chyňava) Další těžkou zkouškou pro naše mužstvo byl domácí zápas s Tetínem, který loni hrál OP. Hosté byli sehranější a důraznější, my jsme se jim vyrovnali bojovností a to zejména ve druhém poločase.

Hned ve 2 min. se z ničeho nic ocitl Kosprd tváři tvář hostujícímu brankáři, ale nedokázal dotlačit míč do sítě. Ve 4 min. Steiner vybojoval míč pro Kůřila a ten pálil nad branku. V 7 min. podnikli hosté rychlý protiútok, ale mířili nepřesně. O minutu později měli možnost zahrávání trestného kopu, jenže mířili pouze do Mikulášovy náruče. V 10 min. vyrazil Mikuláš prudkou střelu na roh a z něho se hosté dostali až k přízemní střele k tyči a otevřeli účet utkání 0:1. Děláme hrozné školácké chyby v defenzívní činnosti. Ve 12 min. rozehrál trestný kop Kříž, míč se došoural až ke Steinerovi, ale ten šancí pohrdl a zakončoval jako "žáček" mimo branku. Ve 14 min. jsme měli šanci z rohového kopu, ale opět se nenašel žádný náš hráč, aby se aspoň trefil do míče. V 16 min. se dostali do šance hosté, ale neproměnily ji. V 18 min. hosté vhazovali dlouhý aut, míč prošel přes celé naše pokutové území až na zapomenutého hostujícího útočníka, který zvýšil již na 0:2. Ve 20 min. střílel Kříž z trestného kopu, brankář střelu pouze vyrazil před sebe, ale nikdo z našich nedobíhal. Ve 20 min. byla k vidění rychlá akce hostí a Mikuláš musel opět ukázat své kvality. Ve 27 min. to mohlo být pro nás ještě horší. Střelu z trestného kopu hostí směřující k tyči vytlačil Mikuláš před sebe a dorážka šla nad branku. Ve 32 min. po faulu Kůřila stříleli hosté z volného přímého kopu mimo branku. Ve 37 min. vypálil Kříž z trestného kopu, míč odvrátila hostující obrana pouze k Jirasovi, ale ten překopl branku. Ve 43 min. stříleli nebezpečně hosté z trestného kopu, Mikuláš střelu pouze vyrazil a Vejvoda uklidil míč do bezpečí. V poslední minutě prvního poločasu šli hosté opět v přesile na naší branku, ale jejich šance skončila mimo naší branku. O přestávce si měli naší hráči v kabině co říct a hlavně zvednout hlavu a něco vymyslet.

Druhý poločas jsme zahájili aktivněji, ale to zakončování, to je naše slabina. V 51 min. se ke střele odhodlal Steiner a s přispění teče obránce nastřelil tyč, jenomže nikdo z našich hráčů nesledoval odražený míč. V 54 min. se do šance dostali hosté, ale naštěstí pálili vysoko nad branku. V 57 min. opět hosté zahrozili nebezpečnou střelou ze střední vzdálenosti, jenže opět nad branku. V 62 min. rozehrál Jiras trestný kop a hostující brankář měl plné ruce práce. V 65 min. přiťukl Jiras míč naběhnutému Lhotákovi, ten však neměl klid při zakončení a střela šla mimo branku. V 69 min. střílel Kříž z trestného kopu a jeho jedovku odvrátil brankář na roh. V 71 min. jsme měli opět možnost z trestného kopu a opět Kříž. Tentokrát jeho oblíbená šajtle skončila mimo branku. V 75 min. hosté kopali trestný kop, ale Vejvoda stačil odvrátit. O minutu později se hosté dostali k míči a jejich dalekonosná střela minula branku. V 80 min. fauloval hostující brankář ve svém vápnu a rozhodčí neváhal ukázat na penaltový puntík. K provedení penalty byl trenérem vyzván Kříž, ten se toho zalekl a nevěřil si. Nakonec si míč vzal Vejvoda a penaltu přímo katastrofálně zahodil, když bez rozběhu trefil pouze nohy brankáře a dorážku zblokovali hostující hráči na roh. Hrozný okamžik pro domácí. Nařízený roh provedl Steiner, ve vápnu našel neobsazeného Aleše VEJVODU, který zády k brance zavěsil hlavou gól 1:2. Při tomto gólu hostující brankář nešetrně fauloval střílejícího Vejvodu a může být rád, že vyfasoval pouze žlutou kartu, neboť se tento faul mohl ohodnotit klidně i červenou. Nadechli jsme se k závěrečnému náporu a chtěli aspoň vyrovnat. V 83 min. se do slibné šance dostal Vlček a jeho pokus brankář reflexívně vyrazil. V 88 min. Křížovu pohotovou střelu likviduje hostující brankář. V 89 min. se před šestnáctku probil Buncík jako tank, ale jeho zakončení bylo slaboučké. Rozhodčí již kontroloval ubíhající čas a odpískáním konce utkání nám zhatil plány na vyrovnání.

Je to škoda, že jsme tento zápas nedotáhli do úspěšného konce a nevyválčili alespoň bod za remízu, určitě bychom si jej zasloužili zejména za aktivitu ve druhém poločase. Musíme se hodně zamyslet nad tím, proč nám útočníci nedávají branky. Chyba v trénincích určitě není, spíše ve štěstí a být ve správný čas na správném místě. A pak i být klidnější v zakončování.