Příprava: SK Chyňava - Čechie Nový Jáchymov (aktualizace 18.3.13)

17. března 2013 v 20:37 | zsml |  "A" tým
CHYŇAVA SI NA MÁCHOVNĚ OTEVŘELA STŘELNICI
17. 3. 13, 17:30h., hřiště UMT Na Máchovně

SK CHYŇAVA - ČECHIE NOVÝ JÁCHYMOV 8:1 (3:1)
branky: 2x Jiří KŘÍŽ, Luboš KOSPRD, Jakub NOVÁK, Patrik VLČEK, Luboš JELÍNEK, Miroslav KRMENČÍK, Zdeněk STEINER

sestava Chyňava: Ondřej GRYGAR (46´Martin ČERNÝ) - Josef HUSÁK, Martin BÍLÝ, Aleš VEJVODA, Zdeněk BAUER - Patrik VLČEK, Petr LIŠKA, Jiří KŘÍŽ, Zdeněk STEINER (K) - Jakub NOVÁK, Luboš KOSPRD
střídali: Tomáš PŘIBYL, Miloš PŘIBYL, Radek LEPIČ, Miroslav KRMENČÍK, Martin KŠÍR
trenér: Jiří KŘÍŽ st.

rozhodčí: Jozef KUŠO
bez ŽK
diváci: 25

(UMT Máchovna) V dalším přípravném utkání přivítala Chyňava na UMT v Berouně tým Čechie Nový Jáchymov, který hraje III. třídu.

V 2. minutě se rodila útočná akce Chyňavy, ale bohužel Novák stál v ofsajdu a nemohl pokračovat. V 5. minutě stříleli hosté z trestného kopu na Grygara, který ovšem míč chytá. V 7. minutě opět hosté střílí, ale tentokrát vysoko nad branku. V 11. minutě už bylo veseleji na straně domácích, když Novák přihrál volnému Luboši KOSPRDOVI, který levačkou poslal míč k tyči a otevřel skóre - 1:0. Ve 13. minutě se dočkal branky rovněž Jakub NOVÁK, který napřáhl zpoza velkého vápna a poslal míč tvrdou střelou pod břevno - 2:0. Tento úvod byl impozantní a Jáchymov byl z toho zaskočený. V 16. minutě střílel Novák, ale hostující brankář míč ukryl ve své náruči. V 17. minutě se po lajně uvolni Bauer a jeho centrovaný míč odvrací hostující obránci. V 19. minutě vystřelil míč Vlček, ale i jeho pokus brankář hostí chytá. V 20. minutě se rodila slibná šance Jáchymova, jenže finální přihrávku vystihl Husák a míč poslal do bezpečí. V 23. minutě se míč dostal k Patriku VLČKOVI, ten se šikovně uvolnil a poslal míč do branky - 3:0. V 28. minutě byla k vidění chyba na straně Chyňavy a hosté trestají. První hlavičku ještě Grygar vyrazil, ale na dorážku byl krátký - 3:1. V 33. minutě likviduje nebezpečnou střelu hostů Grygar. Vzápětí další šance Jáchymova, ale míč míří mimo tři tyče Grygarovy branky. Jáchymov bušil do chyňavské tvrze, ovšem bez úspěchu. V 42 min. se do dobré příležitosti dostal Krmenčík, avšak jeho zakončení bylo slabé.

V 46. minutě měli hosté z Jáchymova opět slibnou šanci, ale ke střele se nedostali díky dobře hrající obraně. V 48. minutě využil Jiří KŘÍŽ chyby hostující obrany a pohodlně přehodil i brankáře a míč se počtvrté zatřepotal v sítí hostů - 4:1. V 52. minutě poslal hostující záložník centrovaný míč do pokutového území, ale obrana skvěle zahrála a míč vykombinovala do bezpečí. V 55. minutě vyrobil chybu při výkopu od branky brankář hostí, které využil opět Jiří KŘÍŽ a pohotově z půlky hřiště vrátil míč do odkryté branky - 5:1. Gól z půlky hřiště, ten se jen tak nevidí a hosté z Jáchymova byli zralí na ručník. Rychlá kombinační hra Chyňavy se líbila i přítomným divákům. O to víc, když předváděná hra je okořeněná hezkými góly. V 56. minutě likviduje Černý nebezpečnou střelu Jáchymova. V 59. minutě chytá Černý další pokus hostí, který byl tečován obranou domácích. V 62. minutě opět šance Jáchymova a Černý míč opět v pohodě kryje. V 71. minutě střílí nebezpečně hosté a jejich tvrdou střelu chytá Černý. V 75. minutě se ke slovu dostala po menší odmlce znovu Chyňava, respektive Kříž s Jelínkem. Kříž poslal krásný centr na neobsazeného Luboše JELÍNKA a ten vstřelil svoji první branku za Chyňavu - 6:1. V 81. minutě se k rozehrání volného přímého kopu postavil Kříž, míč poslal hezky do vápna hostů, kam si naběhl rychlonohý Miroslav KRMENČÍK a nekompromisně zvýšil - 7:1. Aby toho nebylo konec, tak další chyby Jáchymova v závěru utkání využil Zdeněk STEINER a s přispěním nešťastného brankáře hostí upravil skóre na konečných - 8:1.

Takový gólový příděl od Chyňavy nečekal nikdo ani ten největší optimista a fanoušek. Trenér Kříž mohl být spokojený, i když nalezl i nepatrné chybičky. Je vidět, že hráči Chyňavy jsou dobře připraveni do jarních odvet.