Příprava: Běleč - Memoriál Josefa Zaspala (aktualizace 19.8.2013)

18. srpna 2013 v 13:04 | zsml |  "A" tým

SK BĚLEČ - SK CHYŇAVA 3 : 5 ( 3 : 2 )
branky: 2x Jiří KŘÍŽ, 2x Petr PODZEMSKÝ, Marek LHOTÁK
sestava: Ondřej Grygar - Josef Husák, Aleš Vejvoda, Martin Bílý, Zdeněk Bauer - Luboš Jelínek, Petr Podzemský, Petr Liška, Zdeněk Steiner(K) - Jiří Kříž, Patrik Vlček
střídali: Marek Lhoták, Martin Kšír, Jan Buncík, Luboš Kosprd, Radek Lepič

(Běleč) V divoké přestřelce semifinálového duelu slavila vítězství bojovná Chyňava. Úvod utkání patřil zcela jasně hostující Chyňavě, která diktovala tempo utkání. Hned na úvod se prezentoval Vlček svou tvrdou střelou, kterou brankář chytil. V 10 min. na druhé straně dobře zakročil Grygar proti střele domácích. V 12 min. zahrával Steiner rohový kop, míč naservíroval na hlavu Jiřího KŘÍŽE a ten nedal domácímu brankáři žádnou šanci 0:1. V 16 min. byla k vidění hezká přímočará akce Chyňavy po ose Kříž-Liška-Vlček a posledně jmenovaný pálil do obránce. V 20 min. si míč převzala nová akvizice v chyňavském mužstvu Petr PODZEMSKÝ vyučil domácí obránce, když všichni čekali průnik do vápna, ale "Podzemák" vystřelil z 25 metrů do růžku branky 0:2. Jenomže v té samé minutě utkání zaspal Steiner a domácí ranou překonali Grygara 1:2. Tento gól jakoby domácím vlil novou energii a ti byli čím dál tím víc nebezpečnější. V 25 min. stříleli domácí nebezpečně, leč vedle branky. V 30 min. v poslední chvíli zachraňoval Jelínek na brankové čáře. Defenzíva Chyňavy měla očividné trhliny a koledovala si o vyrovnání. To přišlo v 35 minutě. Zbytečná ztráta míče na polovině hřiště a rychlý brejk znamenal vyrovnání 2:2. V 40 min. domácí rychle přešli do útoku a Grygar měl plné ruce práce, aby střelu vykryl. V 42 min. se do šance dostal Vlček, jenže neuspěl. V poslední minutě prvního poločasu se k odraženému míči dostal domácí hráč a prostě prostřelil Grygara 3:2.

Do druhého poločasu nastoupila Chyňava pokropená živou vodou. Hráči hýřili aktivitou a domácí v některých momentech nevěděli, co dělat. V 60 min. střílel z trestného kopu Kříž, jeho střelu brankář neudržel a dobíhající Marek LHOTÁK měl usnadněnou úlohu a vyrovnal 3:3. V 68 min. pálil nebezpečně Kříž z dalšího volného přímého kopu. V 73 min. byla k vidění opět hezká akce Chyňavy. Podzemský našel naběhnutého Jiřího KŘÍŽE a ten se v těchto situacích nemýlí 3:4. Vzápětí měl možnost ke skórování Kosprd, ale neuspěl. V 80 min. stříleli domácí z trestného kopu těsně vedle. V 85 min. to byli opět domácí, kteří zahrozili střelou z dalšího trestného kopu, ale Grygar se zaskvěl perfektním zákrokem a pokus zneškodnil. V 87 min. do třetice domácí zahrozili z trestného kopu, jenomže střela pouze olízla břevno. V 89 min. se zaskvěl Petr PODZEMSKÝ, když krásnou a umístěnou střelou z trestného kopu nedal domácímu brankáři žádnou šanci 3:5. A to byla tečka za dnešním zápasem.

Finále
Sokol LÁNY - SK CHYŇAVA 1 : 2 ( 0 : 2 )
branky: 2x Jiří KŘÍŽ
sestava: Petr Janda-Josef Husák, Aleš Vejvoda, Martin Bílý, Zdeněk Bauer-Martin Kůřil, Petr Liška, Jiří Kříž, Zdeněk Steiner(K)-Patrik Vlček, Marek Lhoták
střídali: Radek Lepič, Luboš Kosprd, Miroslav Krmenčík, Luboš Jelínek

Do finále vlítla Chyňava přímo impozantně. Na branku Lán se valil jeden útok za druhým. V 2 min. se do příležitosti dostával Kříž, ale jeho pokus obránci zblokovali. V 5 min. rozehrál Steiner rohový kop, ale Bauer byl na jeho centr příliš krátký. V 10 min. napřáhl Jiří KŘÍŽ z nařízeného volného přímého kopu a trefil náramně 0:1. V 16 min. tentýž hráč z dobré pozice nastřelil pouze tyč lánské branky. V 22 min. vysunul Liška Lhotáka a ten nastřelil pouze vyběhnutého brankáře. V 30 min. po rohu Chyňavy střílel Steiner pouze do klubka bránících hráčů. V 35 min. byla k vidění pohotová střela Bílého, leč mimo branku. V 40 min. rozehrál Steiner rohový kop, na něj si naběhl Lhoták, ale hlavičkoval jenom do brankáře. V 42 min. odvracel nebezpečí Lán včasným odkopem Vejvoda. V 43 min. se opět zaskvěl Jiří KŘÍŽ, když z trestného kopu s přispěním teče bránících hráčů, rozvlnil podruhé síť za brankářem Lán 0:2. V 45 min. zkoušel štěstí opět agilní Kříž z trestného kopu, ale tentokrát nad brankářem nevyzrál.

Druhý poločas nezačal pro Chyňavu moc dobře. V 49 min. musel nuceně opustit hřiště obránce Bílý pro zranění, což byla citelná ztráta v defenzívě. Nicméně jelo se dál. V 50 min. se do slibné šance dostal Vlček, ale v rozhodující fázi ztratil kontrolu nad míčem a obránci mu jej odkopli. V 55 min. Liška propasíroval míč na volného Steinera, ale ten se ocitl v ofsajdové pasti. V 60 min. se do šance dostal Jelínek, jenže střelu mu zlikvidoval brankář Lán. V 62 min. zahrávali Lány trestný kop a trefili tyč. V 65 min. se do útoku vydali hráči Lán a Janda vytáhl bravurní zákrok proti nebezpečné střele. V 78 min. chybovala chyňavská obrana a Lány pohotovou střelou snížili na 1:2. Po tomto gólu se hra vcelku vyrovnala, k čemuž nechtěně přispěl i zraněný špílmachr Chyňavy Kříž, který odkulhal z hřiště. V 81 min. se do příležitosti řítil lánský útočník, ale Janda byl připraven. V 85 min. nebezpečně pálil Steiner, jenže trefil tyčku. Zoufalý nápor Lán v samotném závěru již vyrovnání nepřinesl a tak mohla Chyňava slavit vítězství v 1. ročníku "Memoriálu Josefa Zaspala". Navíc byl individuálně oceněn i Jiří Kříž, který získal cenu za nejlepšího střelce.

Chyňavě se generálka na nadcházející sezónu povedla a doufejme, že v takových výkonech bude pokračovat již příští víkend v Hudlicích.