Zimní příprava + přátelská utkání

12. března 2018 v 22:49 | zsml |  "A" tým
ZIMNÍ PŘÍPRAVA SPĚJE KE KONCI

Období, které je pro mnoho hráčů nepříjemné se blíží ke zdárnému konci. Ano, mluvíme o zimní přípravě! Jde o období, kdy je potřeba pořádně zabrat, protože za chvíli se jarní část sezóny zeptá "co jsi dělal v zimě"!? Takže dost úvodu a pojďme si shrnout zimní přípravu našeho týmu.
Vše začalo 13.1. kdy se mužstvo sešlo k prvním tréninku a bylo seznámeno s tréninkovým plánem. Zimní přípravu připravili bratři Steinerovi, takže se hráči mohli těšit na vydatné tréninkové dávky. Trénovalo se 4x až 5x týdně, což na okresní přebor je dost nevzyklé. Ale hráči dokázali, že i v okresním přeboru, potažmo ve IV. třídě se dá trénovat i v tomto rytmu. V plánu byla hala, umělky, běhání a vrcholem bylo soustředění v Ústí nad Orlicí - Sporthotel Tichá Orlice. Tohoto soustředění se letos zúčastnilo nejvíce hráčů a to celkem 21 hráčů + předseda klubu Z. Steiner st. Letos měli hráči k dispozici i dvě masérky Janu a Vendy (holky děkujeme!), které se staraly o to, aby se nikomu nic nestalo. Můžeme v klidu říct, že toto soustředění mělo parametry "ligové přípravy". Soustředění bylo směřováno spíše na zlepšování herní praxe a práci s míčem. Trénovalo se dvakrát denně na umělé trávě, jednou byl na programu kruhový trénink a dvakrát hala, kde proběhl fotbalový turnaj (tento turnaj ovládl tým ve složení M. Husák, L. Jelínek, Z. Steiner ml. a L. Kosprd, pozn. redakce J ). Tímto bychom chtěli poděkovat personálu Sporthotelu Tichá Orlice a manageru V. Chudému, že o nás bylo opět pěkně postaráno! Vrcholem soustředění byl přípravný zápas s místním týmem, který vede jejich Okresní přebor. Po návratu ze soustředění se už najelo na klasický tréninkový režim - 2 tréninky v týdnu. Díky osvětlení můžeme trénovat večer, takže na tréninky se scházíme v dostatečném počtu. Tuto část přípravy už vede klasicky D. Steiner a J. Hebeda + trenér brankářů P. Lašek. Jak už bylo výše zmíněno, tak naše mužstvo má za sebou několik přátelský zápasů - TJ Slabce, TJ Dolní Dobrouč a TJ Unhošť (info níže). V plánu je ještě utkání proti SK Nižbor a FC Zličín "B". Doufejme, že se hráčům podaří vyladit formu a odvety pro nás budou úspěšné. Zimní příprava zatím probíhá na výbornou, takže jen vydržet!

SK CHYŇAVA - TJ SLABCE 10:3 (6:0)
B: 4x Michal Kasl, 3x Jaromír Hebeda, 2x Daniel Steiner, Patrik Vlček

Sestava Chyňava: Dreksler - Čeřovský, Kalista, Flíček, Petrbok - Buncík, Steiner D., Krejčiřík, Steiner Z. - Kasl, Hebeda
Střídali: Grygar, Hakl, Trávnička, Vlček, Kšír

(Rakovník) První přátelské utkání bylo dlouho očekávané, každý z hráčů už se těšil na utkání, že místo tréninků tu bude zápas. Z naší strany to prvních několik minut nebylo nic extra, ale pak jsme se rozehráli a soupeř s námi měl hodně práce. Bylo vidět, že se jedná o první přátelské utkání, takže bylo k vidění i dost chyb a okýnek v naší obraně, ale soupeř to nedokázal potrestat. Druhý poločas už z naší strany nebyl tak aktivní a soupeř toho využil ke korigování výsledku. Dá se ovšem říct, že toto utkání splnilo to, co se od něj očekávalo.

SK CHYŇAVA - TJ DOLNÍ DOBROUČ 4:2 (3:1)
B: Jaromír Hebeda z pk., Jakub Čeřovský, Radek Lepič, Dušan Pivoňka

Sestava Chyňava: Grygar - Čeřovský, Kalista, Kříž, Petrbok - Žáček, Steiner D., Lhoták, Steiner Z. - Pivoňka - Hebeda
Střídali: Řehoř, Matějka, Čermák, Lepič, Flíček (volno na utkání dostal - Vejvoda, Husák M., Kosprd, Jelínek, Liška)

(Ústí nad Orlicí) První těžší zkouška v naší přípravě. Soupeř z Dolní Dobrouče vede tamní soutěž Okresního přeboru a pro nás to byl skvělý soupeř, kdy jsme si mohli vyzkoušet některé herní prvky. Jednalo se o utkání na závěr soustředění, tak bylo znát, že některé pasáže utkání byly trošku kostrbaté, ale i tak byl míč více na našich kopačkách. V utkání byla vidět touha vyhrát a soupeři oplatit prohru z minulého soustředění. Toto utkání nás dobře prověřilo a soupeř nám ukázal, kde nás ještě tlačí bota.

SK CHYŇAVA - TJ UNHOŠŤ 6:4 (5:1)
B: 2x Jaromír Hebeda, 2x Michal Kasl, Daniel Steiner, Marek Lhoták

Sestava Chyňava: Dreksler - Buncík, Vejvoda, Lorenc, Choc - Vlček, Steiner D., Krejčiřík, Steiner Z. - Kasl, Hebeda
Střídali: Grygar, Jelínek, Petrbok, Vaněk, Kalista, Husák, Lhoták

(Beroun) O uplynulém víkendu nás čekal zřejmě nejtěžší soupeř v přípravě a to TJ Unhošť, který hraje I. B třídu. Jednalo se o první vzájemné utkání našich týmů a všichni jsme byli zvědaví, jak utkání dopadne. Do utkání nemohl nastoupit pouze Kříž, který je ještě zraněn, jinak nikdo nechyběl a mohla se postavit nejsilnější sestava. V týmu opět byl brankář Dreksler a nyní i bek Choc, doufejme, že se jejich přestup dotáhne. Bohužel nás na začátku zklamalo, že soupeř přijel pouze v 10 lidech, ale chtěli jsme si pořádně zahrát, tak jsme jim půjčili Jelínka, aby jich bylo dost a v druhém poločase jim chytal náš druhý brankář Grygar. Třetí přípravné utkání a dá se říct, že naše hra byla asi nejhorší. Hodně vázla komunikace. Můžeme říct, že Unhošť hrála a Chyňava dávala góly. Naštěstí se nám utkání povedlo, ale otevřelo nám to hodně oči, protože to nebylo zcela optimální a je potřeba na nedostatcích hodně zamakat.

Další utkání jsou na programu tento víkend.

SK NIŽBOR - SK CHYŇAVA (sobota 17.3., 15:00, hřiště Tetín - sraz ve 14:15 na Tetíně)
FC ZLIČÍN "B" - SK CHYŇAVA (neděle 18.3., 12:00, umt Zličín - sraz v 11:10 na Zličíně)

zsml
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama