OP: 22. kolo TJ Broumy - SK Chyňava (21.5.18)

21. května 2018 v 20:20 | zsml |  "A" tým

Sestava Chyňava: Ondřej GRYGAR - Jan BUNCÍK, Aleš VEJVODA, Jiří KŘÍŽ, Jan LORENC(45´Jaroslav PETRBOK) - Patrik VLČEK, Václav VANĚK, Daniel STEINER, Zdeněk STEINER(65´Jakub ČEŘOVSKÝ) - Michal KASL(78´Lukáš DREKSLER), Jaromír HEBEDA

ŽK: Vaněk
Rozhodčí: Kareš - Veverka, Plecitý
D: 180

(Broumy) Sezóna spěje ke konci a zápasy dostávají větší náboj, protože některým týmům jde o záchranu v okrese a další pokukují po horních příčkách. V tomto kole jsme zajížděli na nepopulární hřiště do Broum, kde se nám dlouhodobě nedaří a domácí tým řadíme mezi ty těžší soupeře. Jejich styl fotbalu nám opravdu moc nevyhovuje. Ze sestavy vypadl Štěpán Krejčiřík, který má poraněné koleno a do konce sezóny se na hřiště nepodívá, připojil se tedy k Marku Lhotákovi, který je také dlouhodobě zraněný. Naštěstí se nám do sestavy vrátil Jaromír Hebeda a to pro nás bylo povzbuzující.

Začátek utkání byl celkem opatrný a hodně bojovný. Bojovalo se o každý míč a o souboje nebyla nouze. Jak už to tak bývá, tak opět rychle inkasujeme, což už je v našem podání klasické, takže běžela 8. minuta a domácí hráč Karel Vajs nám střílí vedoucí gól - 1:0. Opět nepohlídaný začátek utkání a zase musíme dohánět. Zase velká rána do našich plánů. V utkání se nám nedaří kombinační hra, hrajeme hrozně na náhodu a dá se říct, že to kopeme pouze na Jardu a čekáme, co udělá. Někdy se objeví náznaky šancí, kdy si vyměníme několikrát míč, ale pak to zase "zadrbeme". Zahráváme v prvním poločase hodně rohových kopů, ale ani z jednoho z nich nedokážeme nic vytěžit a to je chyba. Domácí hráči mají taky několik slibných šancí, jednou zachraňuje Z. Steiner, když Grygar letící míč podcení, avšak rychle se z toho otřepe a o chvilku později dvakrát dobře zasahuje a drží nás ve hře. Blíží se konec prvního poločasu a máme lehčí převahu, bohužel při rozehrávce ztrácí míč Lorenc a unikajícího domácího hráče zastavujeme pouze za cenu faulu na hranici pokutového území. Tuto velkou příležitost domácí využijí a Daniel Spousta navyšuje domácí vedení - 2:0.

O poločase je v kabině celkem rušno a máme si co říct, každopádně neházíme flintu do žita a snažíme se namotivovat. Gratulujeme našem kapitánovi Michalu Kaslovi k narození dcery Aničky a říkáme, že to tady neprohrajeme!

Vstup do druhého poločasu je pro nás velmi pozitivní. Ihned po rozehrání se dopředu dere trojice Hebeda - D.Steiner - Kasl a prvně jmenovaný je na hranici vápna faulován. K míči se postaví D. Steiner, rozehraje volný přímý kop, který si najde rychle Hebeda a podaří se mi prodloužit na Kasla, který snižuje - 2:1. Čerstvý tatínek nám dává šanci utkání otočit! Druhý poločas je z naší strany lepší, i když do naší klasické lehkosti to má hodně daleko. Snažíme se hodně tlačit dopředu a do zakončení, bohužel ve finální fázi máme furt trhliny. Domácí nám nejvíce škodí z rychlých a přímočarých brejků, kdy několikrát zasahuje naše obrana nebo Grygar. Největší vzrušení druhého poločasu přichází kolem 63. minuty, kdy se míč dostává na kopačky Michala Kasla, který je ve vápně faulovaný, ale píšťalka rozhodčího mlčí. Vysvobození v podobě penalty se nekonalo. Nevěšíme hlavu a hrajeme dále, i když se začíná přiostřovat. V samém závěru je menší rozmíška u postranní čáry, když domácí hráč se snaží zdržovat a Vaněk si to nenechává líbit. Rozehráváme rychle nabídnutou standardu z poloviny a po krásně kombinaci se míč dostává až k Vlčkovi, který vyrovnává - 2:2. V posledních minutách mají domácí ještě dva rohové kopy, ale nic z toho není a utkání poté končí.

Bod z venku je dobrý, ale chceme hrát lépe a tohle byla ukázka toho, že nám to v posledních zápasech moc nelepí. Příští kolo nás čeká vedoucí tým z Hořovicka, tak se musíme vzpamatovat a pokusit se ho obrat o body.