OP: 23. kolo SK Chyňava - FK Hořovicko "B" (29.5.18)

29. května 2018 v 17:33 | zsml |  "A" tým

SK CHYŇAVA - FK HOŘOVICKO "B" 4 : 0 (1:0)

Sestava Chyňava: Lukáš DREKSLER - Jan BUNCÍK, Aleš VEJVODA, Jiří KŘÍŽ, Jan LORENC - Patrik VLČEK, Daniel STEINER(86´Miroslav KRMENČÍK), Václav VANĚK, Zdeněk STEINER - Michal KASL, Jaromír HEBEDA(83´Jakub ČEŘOVSKÝ)

ŽK: Jaromír Hebeda
R: Červenka - Krbec, Pos
D: 100

(Chyňava) Dalo by se říct, že na toto utkání se každý hráč z týmu hodně těšil. Přijel k nám lídr Okresního přeboru, který nám na podzim přerušil dlouhou šňůru bez prohry, proto jsme mu to chtěli vrátit a na domácím hřišti předvést kvalitní výkon, který povede k výhře.

Utkání začalo pozvolna a nikam jsme se nehnali, protože jsme měli jasně danou taktiku, že nebudeme hráče Hořovicka nahánět, ale počkáme si, co předvedou. Soupeř byl kombinačně zdatný a snažil se přes nás přecházet krátkými přihrávkami, avšak tudy cesta tentokrát nevedla. Bylo vidět, že na utkání jsme plně koncentrovaní. Po několika minutách jsme převzali iniciativu hry a snažili se talčit do zakončení. Nejdříve byl ve velké šanci Kasl, který místo přihrávky vystřelil a brankář měl plné nohy práce, aby míč vyrazil mimo tři tyče. Další velká šance přišla ve 24. minutě, když se k míči dostal D. Steiner a ač tísněn, tak se mu povedlo odcentrovat na Hebedu, který v jasné tutovce tentokrát přestřelil. Běžela 30. minuta a po kombinaci bratrů Steinerů střílí D. Steiner a hostující brankář opět perfektně zasahuje. Hosté se prozatím nedostali skoro k ničemu a nám narůstala křídla. Ve 36. minutě krásně zahrál rohový kop D. Steiner a neomylně posadil míč na hlavu Jiřímu Křížovi, který otevřel skóre - 1:0. Radost z vedení byla veliká, ale mohla trvat pouze chviličku. Po rozehrání stačila malá nekoncentrovanost, volnější bránění a hostující útočník nastřelil břevno. Další šance Hořovicka přišla z volného přímo kopu, ale Dreksler míč vyrazil.

Do druhého poločasu jsme chtěli vstoupit aktivněji a to se nám povedlo. Drželi jsme víc míč a soupeře měli daleko od naší branky. Díky dobrému bránění si hráči Hořovicka pomáhali dlouhými míči, ale ty v klidu sbírala naše obrana, která hrála opravdu dobře. Běžela 52. minuta a po přihrávce Z. Steinera se ocitl v další jasné gólové šanci Hebeda, ale i tentokrát se mu nepovedlo vstřelit gól. V 60. minutě přišla velká chyba hostujícího brankáře, když jeho rozehrávku zachytil napadající Kasl, který přihrál na nabíhajícího Daniela Steinera a ten utěšenou střelou z hranice vápna navýšil naše vedení - 2:0. Dá se říct, že tento gól srazil hosty do kolen. Sice se Hořovicko snažilo a občas získalo rohový kop nebo se dostalo k blízkosti našeho vápna, ale zakončení nebylo přesné nebo ho v klidu kryje domácí Dreksler. V 70. minutě se do brejku žene Jaromír Hebeda, kterého fauluje hostující brankář a míří předčasně do sprch, sám faulovaný z následného trestného kopu přidává další gól - 3:0. Utkání se poté hraje v klidném tempu a fotbalem se bavíme. V samém závěru se k rohovému kopu staví D. Steiner a opět nachází Jiří Kříže, který uzavírá účet utkání - 4:0.

Utkání z naší strany dobře odmakané a všichni si plnili své úkoly na 100%. Soupeř se snažil hrát a fotbal se musel líbit. Jednalo se nejspíš o nejlepší jarní zápas na našem hřišti. Dokázali jsme hostující tým přehrát a do ničeho vážnějšího je nepustit, proto po zásluze vítězíme. O to sladší vítězství to je, když víme, že stále můžeme hrát o 2. místo a obhájit loňské umístění a především se nám opět povedlo porazit (pravděpodobně) vítěze Okresního přeboru. Tak teď potvrdit body na Tetíně!